• info@firmakurdu.com
  • 02166100199

HABER DETAYI

23 Kasım 2018 12:38

Klavye Dili ve Düzeni Değiştirme Kısayolu

Klavye Dili ve Düzeni Değiştirme Kısayolu

Klavye Dili ve Düzeni Değiştirme Kısayolu

Klavye Dili ve Düzeni Değiştirme Kısayolu ; Siz de bilgisayarınızda klavyeniz için birden fazla düzen kullanıyorsanız, F tipi ve Q tipi ya da İngilizce ve Türkçe gibi, her seferinde panele girip değiştirmenize gerek yok. Windows’ta bunun için güzel bir kısayol bulunuyor. Tabi Bu kısayolları zaman zaman bu kısımdan sizlere bilgi olarak geçeceğiz. Sizlerde bu sayede çözemediğiniz klavye kısayollarını çözmüş olacaksınız.

Çoğu zaman içinden çıkamadığımız durumlarda klavye kısayolları çok işimize yarayacaktır. Bu özellikleri bir yerlere not alın yada bu sayfamızı yer imlerinize kaydederek bilgilen sürekli olarak kullanın.

Alt + Shift tuşlarına aynı anda basarak farklı diller arasında arasında geçiş yapabilirsiniz. (İngilizce -> Türkçe gibi)

Ctrl + Shift tuşlarına aynı anda basarak ise aynı dil için farklı düzenlere geçiş yapabilirsiniz.  (Türkçe F -> Türkçe Q gibi)

NOT: Bu geçişleri yapabilmeniz için Bölge ve Dil seçenekleri ayarlarında klavyeniz için istediğiniz seçenekleri aktif etmiş olmanız gerekiyor. Bunu da denetim masası – Bölge ve Dil Seçenekleri – Diller – Ayrıntılar kısmından yapabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.